סטטיסטיקה על אלימות מינית

באגף הסטטיסטיקה שמנו לעצמנו למטרה לרכז נתונים סטטיסטיים המתפרסמים מעת לעת בעיתונות האינטרנטית. נכון לרגע זה מובאים כאן נתונים סטטיסטיים אודות תקיפה מינית שמתפרסמת על ידי גופים שונים וכן סקרים שאנו עורכים באתר "מקום".

היות ואין בידינו לרוב את תוצאות הסקרים המקוריים עליהם מבוססות הכתבות, הנתונים מובאים באופן שבו התפרסמו בעיתונות. כמו כן יש לקחת בחשבון שהקישורים בסוף כל ציטוט פעילים רק כל עוד העיתון משאיר את המאמר ברשת. אנו שומרים, עם זאת, את כל המאמרים בארכיון שלנו.

כאשר בוחנים את התוצאות בלבד, יש לזכור שבקרב הציבור לא נפוצות בהכרח ההגדרות המדויקות של תקיפה מינית בצמוד להתנסויות של אותו ציבור במעשים שנחשבים לתקיפה מינית. כלומר, אם נשאל אדם לגבי מעשים מסוימים שנעשו בו, אפשר שנקבל תשובה חיובית ואם נשאל אותו אדם לגבי היותו נפגע תקיפה מינית, אפשר שנקבל תשובה שלילית. היות ואין בידינו לרוב את השאלות המקוריות של הסקרים, יש לקחת בחשבון את האפשרות שאילו היו השאלות מוצגות באופן שונה לנשאלים, גם התוצאות היו נראות אחרת.

בנתונים המתפרסמים יש העדפה לאותם נושאים שהטאבו החברתי הקיים כיום מאפשר את העיסוק בהם וחסרים נושאים חשובים אחרים כגון תקיפה מינית של גברים, תקיפה מינית כאשר התוקפת היא אישה, מחקרים בנושא זנות וכו'.

בהזדמנות זו היינו רוצים לעודד חוקרים ליזום מחקרים בתחום של תקיפה מינית והשלכותיה ולהביא בפנינו את תוצאות עבודותיהם, על מנת להרחיב את הידע הקיים בתחום התקיפה המינית בארץ. החומר הקיים כיום בשפה העברית בארץ הוא דל. עם זאת, סטודנטים הפונים אלינו בבקשה להפניה לחומר, משוואים לחומר בעברית. נשמח להפנותם למחקרים שנעשו בארץ וכתובים בשפה העברית.

תוכן העניינים:

נתונים סטטיסטיים של מרכזי הסיוע
נתונים סטטיסטיים על גילוי עריות
נתונים סטטיסטיים על התעללות בילדים
נתונים סטטיסטיים על אונס קבוצתי
נתונים סטטיסטיים על תקיפה מינית של גברים
נתונים סטטיסטיים על אלימות מינית בין בני זוג
נתונים סטטיסטיים על הטרדה מינית
נתונים סטטיסטיים על אלימות מינית במגזר הדתי והחרדי
נתונים סטטיסטיים על זנות בקרב קטינים
נתונים סטטיסטיים על סחר בנשים
נתונים סטטיסטיים על אלימות מינית במגזר הערבי
נתונים סטטיסטיים על אלימות מינית בצה"ל
נתונים סטטיסטיים על אלימות במשפחה
נתונים סטטיסטיים על ילדים אלימים מינית
נתונים סטטיסטיים על עברייני מין

תוצאות של סקר שהתקיים בקהילת נפגעי תקיפה מינית בIOL במאי 2001

 

 


השאר תגובה