קבוצה לגברים שנפגעו מינית

לגברים קושי מיוחד להכיר בכך שהחוויה שעברו היא אכן פגיעה – החברה לא מקדמת בברכה גבר שמודה שהיה פגיע, שנוצל וכל שכן – נוצל מינית. הבושה, ההסתרה והסטריאוטיפים הגבריים כופים על גברים רבים שנפגעו שתיקה, לעתים עד לגיל מתקדם. שתיקה זו אינה מעלימה את עובדת התרחשות הפגיעה ואת קיום ההשלכות שלה, להיפך: ההשלכות יכולות להיות הדרך היחידה שבה האדם "מדבר" את מה שעבר.

השתיקה אינה מאפשרת להתקדם הלאה. במובן מסוים, היא מקבעת את נושא הפגיעה בנקודה שבה התרחשה, כלומר בילדות או בנעורים. באותה נקודה, אדם הבין את הפגיעה עם הכלים שהיו לו -כלים של ילד. השתיקה אינה מאפשרת להביא את ההבנות הבוגרות והכוחות שנרכשו לאורך החיים, להתמודדות עם הפגיעה.

הקבוצה מתנהלת מתוך מטרה להעלות למודעות את השלכות הפגיעה, כפי שבאו לידי ביטוי לאורך החיים ובמיוחד בהווה. בצד המודעות וההבנה, ינתן ידע רב לגבי דרכי ההתמודדות עם ההשלכות במטרה לשפר את איכות החיים.

יהיה עידוד לשיחה גלויה ותומכת על הפגיעה שכל אחד עבר, אך זאת רק בכפוף למוכנות של כל משתתף ומשתתף, בזמן שמתאים לו.

אם הגעת לנקודה שאינך רוצה לשתוק יותר, שאתה מוכן לדבר, להבין ולראות את חייך כפי שהם, יחד עם אותם חלקים שבהם נפגעת וגם לחשוב איך היית רוצה שהם יהיו מנקודה זו והלאה, אתה מוזמן להגיע לראיון ובמידה ותהיה התאמה, להצטרף לקבוצה.

הקבוצה נפגשת בתל אביב, מורכבת ממספר קטן של משתתפים. המפגשים מתקיימים בשעות הערב, כדי לאפשר לכולם להגיע גם אחרי שעות העבודה.

על כל המשתתפים מוטלת חובת סודיות זה כלפי זה.

המעוניינים להצטרף לקבוצה מוזמנים לפנות לקבלת פרטים נוספים במייל  atar.macom@gmail.com או בטלפון 054-5329039

 שימו לב: כל הקבוצות של "מקום" עברו להתנהל דרך האינטרנט. תוכלו לקרוא יותר על קבוצות תמיכה וירטואליות כאן


השאר תגובה