סדרות טלוויזיה העוסקות בנושא של אלימות מינית ואלימות בינאישית מסוגים אחרים

בשנים האחרונות החלו להופיע סדרות טלוויזיה שנועדו להביא למודעות את התופעה של אלימות מינית, אלימות פסיכולוגית ואלימות פיזית. בנוסף מוצגים בהן בצורה מהימנה מנגנוני ההתמודדות השונים של הנפגעים והסביבה הקרובה. הסדרות יכולות להיות אמצעי רב ערך כדי להעביר מסרים חשובים לציבור הרחב באופן שאינו מצריך קריאת ספרות מקצועית. להגברת המודעות וההבנה יש השפעה על מניעת ההתנהגות הפוגענית וערנות לסימני האלימות בהתנהלות הרגילה, בהתנהגות הנפגעים ודרכי הפעולה של הפוגעים.

אם צפיתם בסדרה כלשהי שיש בכוחה ללמד על נושאים אלה, אנא המליצו בתגובה לדף זה.


13 סיבות – 13 Reasons Why

2017

גיבור הסדרה, קליי ג'נסן, מקבל חבילה של קלטות שבהן מפרטת האנה בייקר, נערה שהכיר ואהב את הסיבות להתאבדותה. כל צד בקלטת מוקדש לאדם שפגע בה באופן כזה או אחר, גזל ממנה את האמון בבני אדם והחליש עוד את התקווה שיכול להיות יותר טוב. האנשים שהיו מעורבים בחייה עוברים מסע לא קל שבסופו בכאב רב יש הכרה במציאות שאותה חוותה האנה.

הסדרה מבוססת על ספר באותו שם, פרי עטה של אשר ג'יי שניתן להשיגו גם בעברית.

פרטי הסדרה בIMDB


 שקרים גדולים קטנים – Big Little Lies

2017

מיני סדרה העוקבת אחרי חייהן של קבוצת נשים שחיות לכאורה חיים מושלמים ונטולי דאגות. בהדרגה מתגלים סיפוריהן ודרך ההתמודדות של כל אחת עם כאבה. הכעס, הפחד, ההכחשה מופיעים בערבוביה. הסדרה מציגה באופן ברור את ההכחשה של סלסט, קורבן לאלימות פיזית מצד בן זוגה, את היסורים של ג'יין שחוותה אונס אכזרי ולא פוסחת על תגובות הילדים שכנראה דבר לא חומק מעיניהם.

מבוססת על ספר באותו שם מאת ליאן מוריארטי, ניתן להשיגו בעברית.

פרטי הסדרה בIMDB

 

 

אודות אילנה סובול

הקמתי את אתר מקום ב-1999 ובעזרתם של אנשים יקרים, האתר צמח והתמלא תכנים לרוב. ממשיכה לטפח את האתר עד היום. במקצועי אני פסיכותרפיסטית קוגניטיבית-התנהגותית, בעלת תואר שני בפסיכולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. עובדת עם אנשים באופן פרטני וקבוצתי במטרה ללוות אותם בדרכם לחיים מלאים ומספקים יותר, מבלי להתכחש לעבר אך גם בלי לתת לו להכתיב באופן בלעדי את החיים בהווה ובעתיד.

תגובות

סדרות טלוויזיה העוסקות בנושא של אלימות מינית ואלימות בינאישית מסוגים אחרים — 2 תגובות

  1. אכן יש סדרות ויש גם סרטים כמו "תן לי מחסה" ו"לכתוב אהבה על זרועותיה". מומלץ ביותר שלא נדבר על סרט דוקו ישראלי לגבי טיפול בפוסט טראומה בעזרת mdma הנקרא בטריפ של חמלה". חשוב!

השאר תגובה