תקיפה מינית במגזר הדתי

בס"ד

תקיפה מינית במגזר הדתי היא נושא מוכחש והחברה הדתית ככלל מתקשה לקבל את קיומו. האנשים הנפגעים נתקלים בחומות של הכחשה והשתקה מצד הפוגעים ותומכיהם ומה שמצער עוד יותר, מצד ציבור שמאמין באופן אוטומטי לתוקפים ומציג את עדויות הנפגעים כמשוללות תוקף. המתלוננים מוצגים כשקרנים, בעלי אינטרס להרוס חייו של אדם חף מפשע ואף כלא שפויים. ניסיונותיהם לדבר נתפסים כמסוכנים ונעשים מאמצים גדולים להחזירם לשתיקה. במקביל לתופעת ההכחשה וההשתקה ישנה היום התעוררות הן בקרב אירגוני נשים והן בקרב רבנים ששמעו עדויות מנשים שנפגעו ומודעים לצורך לטפל בעניין באופן חמור ביותר. אחת הדוגמאות לכך היא עמותת "קולך", שפעילותה החלוצית והאמיצה ראויה להערכה. במדור זה ננסה להביא מאמרים שיישלחו אלינו על ידי נשות עמותת קולך וחומר נוסף שנמצא ברשת, על מנת לתת קול גם לאוכלוסיית נפגעי תקיפה מינית במגזר הדתי.

מאמרים בנושא באתר מקום:

למנוע את המקרה הבא – תקיפה על ידי רבנים
אף אחד לא מדבר על צדק
על רבנים ונשים

דף קישורים בנושא תקיפה מינית במגזר הדתי

לאן פונים לעזרה

מרכז הסיוע לנשים דתיות

תקנה – הפורום לטיפול ולמניעה של הטרדות מיניות על ידי בעלי מרות וסמכות בציבור הדתי

סיוע לנפגעי תקיפה מינית
טיפול נפשי למבוגרים שנפגעו על רקע מיני
שירותי בריאות הנפש
הגנה עצמית
סיוע לילדים ונוער
טיפול נפשי לתוקפים על רקע מיני

לדבר על זה

ניוזלייטר "שכם אחד"

שמחות לבשר על השקת ניוזלייטר בשם שכ"מ1, המהווה את ראשי התיבות: שורדות כותבות מנסיונן. הפצת הניוזלייטר מהווה צעד ראשון בנתינת מקום למתמודדות החרדיות עם השלכות פגיעה מינית.

ביוזמתה של פסיכולוגית חרדית מתמחה בתחום ובשיתוף עם שורדת טראומה מורכבת, נכתב הניוזלייטר הראשון עבור כל אותן מתמודדות שבאומץ ובגבורה נאבקות בפגיעה ובהשלכותיה. מעתה והלאה זה המקום שלנו. המקום בו נוכל לתת את הכתף ולהטות את השכם בדרך לאיכות חיים טובה יותר.

לקבלת הניוזלייטר ניתן לפנות אלינו למייל shecem1@gmail.com

כאן בשבילכן, צוות שכ"מ1


תגובות

תקיפה מינית במגזר הדתי — תגובה אחת

השאר תגובה