עשרת הדברות של ילד להוריו

  1. הידיים שלי קטנות; בבקשה אל תצפו לשלמות, כל פעם שאני מסדר את המיטה, מצייר ציור, או זורק כדור. הרגליים שלי קצרות; בבקשה תלכו קצת יותר לאט, כדי שאוכל ללכת ביחד איתכם.
  2. העיניים שלי עוד לא הספיקו לראות את העולם, כמו העיניים שלכם. בבקשה תנו לי לחקור אותו בצורה בטוחה. אל תגבילו אותי שלא לצורך.
  3. עבודות הבית תמיד יהיו שם. אני קטן רק לזמן קצר – בבקשה, קחו את הזמן והסבירו לי דברים על העולם הנפלא הזה. ואם אפשר עשו זאת ברצון ובאהבה.
  4. הרגשות שלי עדינים. בבקשה היו רגישים לצרכיי; אל תציקו לי כל היום (לא הייתם רוצים שינדנדו לכם על הסקרנות שלכם). התייחסו אלי, כמו שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם.
  5. אני מתנה מיוחדת. בבקשה העריכו אותי, כמו שאלו שיצרו אותי רצו שתעשו. ראו אותי כאחראי על מעשיי, למדו אותי קווים מנחים לחיות על פיהם, וחנכו אותי בדרך אוהבת.
  6. אני זקוק לעידוד שלכם, לא רק לשבחיכם, בכדי לגדול. בבקשה היו עדינים עם הביקורת כלפיי. אתם יכולים לבקר את הדברים שאני עושה, מבלי לבקר אותי.
  7. בבקשה תנו לי את החופש להחליט החלטות שנוגעות לי. הרשו לי להיכשל, כדי שאוכל ללמוד מהטעויות של עצמי. וכך, בעתיד, אהיה מוכן לקבל החלטות שהחיים יידרשו ממני לקבל.
  8. בבקשה אל תעשו דברים במקומי, אחריי, עבורי. איכשהו זה גורם לי להרגיש שהמאמץ שלי לא תאם את הציפיות שלכם ממני. אני יודע שזה קשה, אבל בבקשה אל תנסו להשוות אותי לאחי או לאחותי.
  9. בבקשה אל תפחדו לעזוב לסופשבוע ביחד. ילדים צריכים חופשה מההורים, בדיוק כמו שהורים צריכים חופשה מהילדים. חוץ מזה, זו דרך נהדרת להראות לנו, הילדים, שהנישואין שלכם מאוד מיוחדים.
  10. בבקשה שמשו לי דוגמא טובה לחיקוי בכל דרכיי בחיים. אני נהנה לצפות בדברים שאתם עושים ורוצה לעשות אותם בדיוק כמוכם.

המאמר תורגם על ידי דניאל מאתר זה:
http://www.prevent-abuse-now.com/helpten.htm


השאר תגובה